Sigortam360 nedir?

Sigortam360, güvenli, kolay ve hızlı sigorta sorgulama sistemidir.

Sigortam360 ile neler yapabilirim?

Sigortam360 ile kaza, araç detay, değişen parça sorgulamasını hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Kimler kullanabilir?

Sigortam360, geçerli bir e-posta adresi ve herhangi bir bankadan bir kredi kartı olan herkes, saniyeler içinde üye olarak kullanabilir.

Sigortam360 içeriği ve görsellerini kendi web sitemde kullanmak istiyorum, sakıncası var mı?

Sigortam360 görselleri ve içeriğinin telif hakları Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz.

Bilgi Güvenliği Politikası

Sigortam360 kurumsal bilgiyi son derece değerli bir varlık olarak görür; bu nedenle bilgi ve bilginin üzerinde tutulduğu destek iş sistemleri, kurum içinde tanımlanmış iş süreçleri açısından kritik önem taşır ve uygun şekilde korunmasının gerekliliğini kabul eder. Bilgi Güvenliği ve Bilgi Güvenliği Politikasının amacı, yasal düzenlemeleri de göz önünde bulundurarak, bilgilerin ve tüm destek iş sistemlerinin, süreçlerinin ve uygulamalarının gizliliğini, bütünlüğünü ve kullanılabilirliğini korumak, sürdürmek ve yönetmektir. Bunu yaparken, tüm bu varlıklar üzerindeki mevcut ve potansiyel riskler değerlendirilerek uygun biçimde bertaraf edilir veya sınırlandırılır. Sigortam360 bilgilerine erişim ihtiyacı olan üçüncü şahıs hizmet sağlayıcıları ve bunlara bağlı destek personeli gibi tüm kişiler, Bilgi Güvenliği politika ve prosedürlerine bağlı kalırlar. Sigortam360 yöneticileri bu firmalarla yapmış olduğu anlaşmalarla firmaların Bilgi Güvenliği politika ve prosedürlerine uymalarını temin ederler. Bu politika ile birlikte, bilginin yetkisiz ve izinsiz erişime karşı korunması, gizliliğinin ve bütünlüğünün sağlanması, yetkisiz kişilere kasten verilmemesi ve ihtiyaç duyulduğunda yetkili kullanıcılar tarafından erişilmesi sağlanır. Bu kapsamda tüm çalışanlara Bilgi Güvenliği konusunda eğitim verilmesi, tüm Bilgi Güvenliği açıklarının ve şüphe duyulan zayıf noktaların sorumlu kişilere raporlanması garanti altına alınır.

Satış Sözleşmesi nedir?

Satış Sözleşmesi, 6502 sayılı "Tüketicinin korunması hakkındaki kanun" gereğince müşteri haklarını tanımlamak ve korumak amacıyla hazırlanmıştır. İlgili kanun gereği internet üzerinden alışveriş yapan müşterilerin bu sözleşmeyi elektronik ortamda onaylaması gerekmektedir. İlgili kanun gereği Satış Sözleşmesi onaylanmadan sorgu hakkı satışı yapılamamaktadır.

Sigortam360 ile sorgu hakkı alımlarında sadece kredi kartı ile mi ödeme yapılır?

Sigortam360'dan sorgu hakkı alabilmek için Visa ve Mastercard logolu bir kredi kartınızın olması gerekmektedir. Banka/ATM kartları (debit card), yurtdışı kredi kartları veya farklı bir ödeme aracı ile Sigortam360 üzerinden ödeme yapılamamaktadır.

Fiyatlarınıza KDV dahil mi?

Ürün fiyatlarına KDV dahildir. Tüm ürünlerde KDV oranı %18'dir.

Ürün satışlarında taksit imkanı var mı?

Sorgu alımlarında taksit imkanı şu an için bulunmamaktadır.

Sorgu hakkı satın aldıktan sonra vazgeçtim, nasıl iptal edebilirim?

Sorgu alındıktan sonra kullanılmamış olmak koşuluyla satın aldığınız sorgu hakları 14 gün içerisinde iptal edilebilir. İptal işlemi Hesabım/Satın Aldıklarım menüsünden yapılabilmektedir.

Satın aldığım sorgu hakkını iptal ettim, ücret iade prosedürü nedir?

Satın aldığınız sorgu tutarı hemen iade edilmektedir fakat iadenin ekstrenize yansıması bankanıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Kredi Kartı 3D Secure

Sanal Alışverişin Güvencesi 3D SECURE Sigortam360'da! 3D Secure Nedir? Internet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği bu "güvenli sanal alışveriş" çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır. Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır. 3D Secure Neden Güvenlidir? 3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir. 3D Secure Nasıl İşler? Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar. Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer. Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini soran bir pop-up ekran açılır. Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.

Kredi Kartı bilgilerimi saklıyor musunuz?

Hayır, Sigortam360 kredi kartı bilgilerinizi hiçbir şekilde saklamamaktadır.

Sorgu hakkı satın alırken yaşadığım sorunlar oldu. Kime nasıl iletmeliyim?

0850 277 0360 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Aradığınız sorunun cevabını bulamadınız mı?

Diğer sorularınız için 0850 277 0360 numaralı telefonu arayabilirsiniz (tüm operatörler için).

Araç Detay sorgusu mesajında yazan Kasko (Var/Yok) ne anlama gelir?

Aracın şu an için yürürlükte kasko poliçesinin olup olmadığı bilgisini ifade eder.

Araç Detay sorgusu mesajında yazan Kaskolu Toplam Süre ne anlama gelir?

Aracın trafiğe çıktığı tarihten günümüze kadar geçen sürede kasko poliçesi yapıldığı dönemlerin tamamını ifade eder. Hasar sorgulamada dönülen kasko hasarları bu süre içerisindeki hasarlardan oluşmaktadır.

Araç Detay sorgusu mesajında yazan Kaskosuz Toplam Süre ne anlama gelir?

Aracın trafiğe çıktığı tarihten günümüze kadar geçen sürede kasko poliçesi yapılmadığı dönemlerin tamamını ifade eder. Hasar sorgulamada bu süre içerisindeki hasarlar tutar bilgisi olmadan ya da hiç verilmemektedir.

Araç Detay sorgusu mesajında yazan Son Sahiplik ne anlama gelir?

Aracın mevcut sahibinin şahıs ya da şirket mi olduğu bilgisini belirtir.

Eksper raporu olmasına rağmen parça detay bilgisi neden gelmiyor?

Eksperin hazırlamış olduğu raporda değişen parça bilgisi olmadığından dolayı gelmemektedir. Sadece işçilik yapılmış olabilir.

Eksper raporu parça detay bilgisi hangi sırayla gelmektedir?

Eksperin belirtmiş olduğu değişen parçalar tutar bilgisine göre büyükten küçüğe sıralanıp, bu sıra ile mesajda gösterilmektedir.

Eksper raporundaki parça tipindeki tire (-) neyi ifade etmektedir?

Bu sorgu sonucunda parçanın orijinal mi eşdeğer mi olduğu bilgisi de verilmektedir. Eğer eksper raporunda bu bilgi belirtilmemiş ise tire (-) olarak dönüş yapılmaktadır.

Geçmiş sigorta şirketi bilgilerimi nasıl öğrenebilirim?

Geçmiş sigorta şirketi ve benzeri birçok bilgiyi http://www.sbm.org.tr internet adresinden veya akıllı telefonlarınıza yükleyeceğiniz SBM Mobil Sorgu uygulamasından edinebilirsiniz.

Hasar bilgilerinde hata var, ne yapmam gerekiyor?

Hizmetlerimizde sunulan bilgiler, sigorta şirketlerinin kayıtlarına dayanmakta olup, konu hakkında sigorta şirketiniz ile görüşerek düzelttirebilir veya Merkezimiz web sitesinde http://bit.ly/1y82385 adresinde yer alan Hasar Bilgi Düzeltme uygulamasından hasar tutarlarına itiraz edebilirsiniz.

Hasar nedeninde yazan Çekme Belgeli ya da Hurda Belgeli ibare ne anlama gelir?

Çekme Belgesi ile trafikten çekilen veya Hurda Belgesi ile perte/hurdaya ayrılan araçları ifade eder.

Hasar nedeninde yer alan KTT ne demektir?

KTT, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağının kısaltılmış halidir. Aracın bir kazaya karıştığını ve bu kaza ile ilgili olarak sürücüler arasında tutanak düzenlendiğini ifade etmektedir.

Hasar Sorgu içeriğinde hasar tutarı neden gözükmüyor?

Hasar Geçmişi Sorgulama hizmetiyle sunulan hasar bilgileri, 2003 yılından itibaren sigorta şirketleri tarafından Merkezimize gönderilen Kasko ve Trafik sigortası hasar ödemeleri ile sınırlıdır. Tutar detayı Merkezimize gönderilmemiş hasarlar ile Trafik hasarları için tutar bilgisi verilmemektedir.

Hasarla ilgili detaylı bilgiyi nerden alabilirim?

Hasarla ilgili detaylı bilgiyi sigorta şirketinizden temin edebilirsiniz.

Nasıl üye olabilirim?

Sigortam360'a hemen üye olmak için Üye Ol menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir.

Üyelik sözleşmesine nasıl ulaşabilirim?

Sözleşmeye üye ol aşamasında ulaşabilirsiniz.

Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

"Şifremi unuttum" linkiyle sisteme kayıtlı e-posta adresinize şifrenizi isteyebilirsiniz. Şifrenizi değiştirebilmeniz için gerekli link en kısa sürede e-posta adresinize gönderilecektir.

Üye olmak ücretli mi?

Hayır, Sigortam360'a üye olmak ücretsizdir.

Üyeliğimi iptal etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Üyeliğinizi iptal etmek için 0850 277 0360 numaralı telefonu arayabilirsiniz (tüm operatörler için).

Kayıt olduğum e-posta adresimi unuttum, ne yapmalıyım?

Kayıtlı e-posta adresinizi unuttuysanız yeni bir e-posta adresiyle sistemde yeni bir üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için "Nasıl üye olabilirim?" maddesine bakınız.

Sigortam360'da işlemler güvenli mi?

Sigortam360'da kişisel bilgileriniz hem online hem de offline durumundayken koruma altındadır. Üyelik ve satınalma işlemleri yapılırken verilen bilgiler SSL güvenlik sistemiyle korunmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır. Müşteri bilgileriniz üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu, pratik olarak kırılması mümkün olmayan bir şifrelemedir, uluslarası bir standarttır. İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri browserinizin en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Örneğin Internet Explorer programında bu sarı renkli bir kilittir. Buna ek olarak içinde olduğunuz sayfanın adresinin başındaki http:// , https:// olarak değişir. Bu güvenli alanda olduğunuzu ifade eder. İşlemlerinizle ilgili bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Üçüncü kişilere gösterilmez, devredilmez; sadece bankanıza iletilir.

Yardıma ihtiyacınız var mı?

Her türlü sorularınız için mesai saatleri içinde deneyimli ekibimize danışabilir, yardım alabilirsiniz.